середа, 23 травня 2012 р.

Радіозв'язок та портативні радіостанції

Можливо, під дану тему варто навіть виділити окремий тег, але я цього зараз не роблю з однієї простої причини: я в цій галузі повний, цілковитий "нуль". Навіть з від'ємним знаком :). І просто не знаю що і як грамотно писати. А передрук вважаю навряд чи конструктивним, бо Гуглем, гадаю, вже всі так-сяк вміють користуватися...
А конкретно в даній статті нині хотів "підсвітити" недавно виявлену і раніше невідому для себе річ. Про існування котрої, тим не менше, здогадувався. Це - SDR-радіостанції та Open Source Software PowerSDR під GNU GPL.
Цитата: «SDR-1000 – это периферийное оборудование персонального компьютера, преобразующее ПК в радиостанцию с открытым программным интерфейсом как для среды MS Windows, так и Linux. Аппарат подключается к звуковой карте и параллельному порту ПК, обеспечивая прием в непрерывном диапазоне от 11 кГц до 65 МГц, с возможностью работы на передачу в радиолюбительских диапазонах 160-6 м. Операционный усилитель обеспечивает выходную мощность до 1 Вт на нагрузке 50 Ом. Все функции управления девайсом, включая до 7-ми трансвертеров или других дополнительных устройств, осуществляется через параллельный порт ПК. Внутренние соединения позволяют переключать до 6-ти ФНЧ и реле включения передачи УМ».
----
P.S. Я прекрасно в курсі ще із армійських часів своєї юності, що наявність зв'язку для воїнів, партизанів та сурвайверів - життєво необхідна річ. Тому нещодавно поклопотався відносно придбання для своєї родини трьох комплектів стареньких, проте надійних, японських портативних радіостанцій YAESU FT-26 з певними "прибамбасами". Чому саме таких - в мене співпало багато факторів, котрі в сумі якраз і продиктували даний вибір.

Немає коментарів:

Дописати коментар