понеділок, 10 серпня 2015 р.

Відкриття полювання на пернатих - 2015

В суботу повернувся із 10-денної мандрівки Литвою, заскочив додому, прийняв душ, переодягнувся, вскочив у свій "танк" і погнав у село на відкриття полювання. Кум мене вже там чекав з нетерпінням.
Заповнивши відстрілочну ліцензію та карточку обліку дичини вийшли "на мисливську стежку" десь о 17:00.
Слід сказати, що літня спека висушила 80% всіх боліт та калюж, де ще минулого року було чимало качки. Так що залишилося для мисливців буквально 2-3 місця. І на одне з них ми й пішли.
Після ~30-хвилинного блукання кум перший завважив на стариці зграйку качок на відстані десь 80 м від нас, котрі ніби пливли в нашому напрямку. Ми присіли за деревом, знаками домовилися про розподіл цілей і стали чекати.
Чекали хвилин 12-15. Ноги вже геть затерпли у повному присяді. Руки також.
Нарешті у просвіті двох дерев, котрі росли у вигляді букви V, появилася зграя із семи на диво немаленьких качок (перед тим ми домовилися, що "недолітків" не беремо). Ще 5 секунд і кум перший стріляє, я за ним! І лише бачу як кожна качка опускає голову у воду (вірна ознака 100%-го попадання). Я ще встигаю перезарядити один ствол і дістати підранену качку, котра майже встигла відпливти під захаращену поваленими кущами та деревами ділянку стариці... і проводжу очима дві качки із "хвоста" зграї, котрі благополучно відпливли.

Руки трясуться, зуби цокотять...
Рахуємо качки на воді. 5 штук. Мля! Перебор на одну! Як так сталося? І реконструювавши посекундно (навіть по долях секунди) події стає ясно, що другий постріл кума вцілив відразу дві качки, котрі вирівнялися по одній лінії.

Тепер слід позбирати здобич. Пливсти не можна - там 50 см води, а далі цілі метри багна. На щастя недалеко виявляється "нічийна" чайка, котрою місцеві жителі плавають збирати ряску для домашніх качок. Беремо чайку, за 15 хв. все збираємо і йдемо додому "пити по стограм" за відкриття полювання :).


Із даного полювання виніс черговий досвід (практичний) на емоційно-чуттєвому плані:
  • правильно влаштована засідка із заздалегідь розподіленими та продуманими діями практично не залишає шансів для тих, хто в неї попав. І малими силами можна викосити супротивника в 2-3 рази більшого, аніж сама засідка, навіть до того, як той супротивник схаменеться.
Звісно, дикі качки не стріляють у відповідь. Тому прямих аналогій із війною та тактикою РДГ тут нема і бути не може. Проте опір у настільки скоротічному бою (протягом двох-трьох секунд) навряд чи хто зможе вчинити навіть із гаубицею. Тому загальна закономірність - ось вона. Описана вище.

Немає коментарів:

Дописати коментар