понеділок, 17 жовтня 2011 р.

Роблю собі ще один дозвіл на ще один ствол. На цей раз гладкий 8-)

Щоби читачі знали, нині для дозволу на придбання, зберігання та носіння мисливської гладкоствольної зброї громадяни, згідно відомчої Інструкції МВСУ №622, яка тим не менше має статус Закону, подають в дозвільну систему РВ за місцем проживання наступні документи (на прикладі Одеського облуправління МВС України. Але є підстави думати, що в Рівному трохи менше довідок потрібно. Тим більш, що я вже володію "нарізняком". Одним словом, взнаю і напишу :):
 • заява на ім`я начальника РВ про видачу дозволу;
 • заповнену картку – заяву;
 • медичну довідку (форма 127-обл.) для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи;
 • довідку про проходження навчання та здачу заліків з вивчення матеріальної частини зброї, правил застосування та заходів безпеки (м. Одеса, вул. Буніна, 16-а); - це для тих, хто купляє ствол вперше
 • обов`язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі внаслідок володіння вогнепальної зброї;
 • квитанцію про оплату послуг за видачу такого дозволу;
 • квитанцію про сплату коштів за бланкову продукцію; - якась єрунда (розвод лохів)
 • 4 фотокартки розміром 3х4 см; - це вже після придбання зброї. На дозвіл зберігання та носіння
 • паспортні дані; - вказуються в заявах. Ну і треба із собою мати відсканену копію паспорта, котра підшивається до всіх документів.
 • умови зберігання зброї (сейф) - просто в заяві пишеш, що "маю сейф"
Примітка: жирним шрифтом відмічено мої додатки після того як я розібрався з нашими Рівненськими порядками.

Отже, розповідаю про Рівне. Сьогодні взяв один день відпустки і зайнявся медичними довідками. Там вона не одна, а фактично три.

Спочатку заїхав на Драгоманова, 9 (поліклініка №2, старий корпус. Перед пивбаром "Рівень", якщо їхати від вул. Чорновола). Зайшов там до регістратури на першому поверсі (відразу зліва від входу) і прямо запитав "де дають довідки на дозвіл на зброю?" Мене направили на 2-й поверх в тамтешню регістратуру (праворуч від сходів). Там старша пані-реєстраторша попросила в мене паспорт, переписала кудись паспортні дані і сказала медсестрі дати рахунок на сплату послуг по виписці загальної медичної довідки (65 грн. 47 коп.), направлення до нарколога (Студентська, 7) і психіатра (Дубенська, 64). Я їх взяв і поїхав спочатку на Студентську.

На Студентській так само запитав в регістратурі "де дають довідки на дозвіл на зброю?", мене попросили надати паспорт, переписали дані в журнал і направили в кабінет №4. Там лікарка виписала:
 • спеціальний листок, з котрим послала на аналіз крові на наркоту (кабінет №12)
 • і рахунок на сплату послуг по проведенню медобстеження (46 грн.).
Здав кров, маніпуляційна ж медсестра забрала в мене той листок, зробила якісь помітки, сказала оплатити квитанцію і прийти за результатами на наступний день в кабінет №8 до нарколога. З чим я ї поїхав на Дубенську (на "дурку" :).

Трохи довелося ту "дурку" пошукати... але бабусі-пенсіонерки, котрі торгували квасолею, морквою та петрушкою на стихійному невеличкому ринку, підказали мені де вона є. Бабусі, сцуко, все знають! Бабусі - інколи рулєз! :) Вірніше, деякі окремі бабусі - рулєз!
То нарешті знайшов і зайшов в той психодиспансер (знову в тамтешню регістратуру). Там показав паспорт, з котрого пані-реєстратор переписала дані в якийсь свій журнал. Потім виписала мені рахунок на "медогляд" (43 грн.) і сказала після оплати прийти з квитанцією в кабінет... ага, вгадали!.. №4, да :). Коротше, гадаю, що дєд-Чехов в наші часи писав би свій знаменитий роман під назвою "Палата №4" :))

Нюанс: "дурка" приймає оплату виключно через "Укрпошту". Так що мені довелося йти пішака (я вже авто не ганяв) на початок вул. Макарова (це найближче звідти відділення "Укрпошти"). Заплатив і повернувся в традиційний "психокабінет №4".
Там приваблива пані лікарка досить швидко мені виписала сертифікат з голограмою, що я не дебіл і що вона не має застереження до мого права володіння, зберігання та носіння зброї 8-)
Після цього я повернувся додому і смачно пообідав.

Далі тупо поїхав в центр в ощадбанк і здійснив проплату послуг нарколога і поліклініки №2.
За що потім і випив з друзями кави з горілкою (бо коньяку їй-Бо не хотів).
Гадаю, що завтра із самого ранку заберу сертифікат (що я не нарк) із наркологічного диспансеру, але загальну довідку на підставі двох вищезазначених сертифікатів заберу вже, мабуть, аж післязавтра.

Додано 18.10.2011
Сьогодні забрав довідку про те, що я не нарк і не хрон. Поїхав з обома номерними (з голограмами!) довідками (від нарколога та від психіатра) назад в поліклініку №2 і там в реєстратурі на 2-му поверсі (де розташовані всі кабінети медпрофогляду), подивившись на заключення нарколога/психіатра і особливо на квитанцію про сплату послуг :), мені виписали направлення в кабінети №№ 4,8,6. Тобто, до ЛОРа, окуліста (№4), невропатолога (№8) і терапевта (№6).

ЛОРа й окуліста я пройшов аж бігом, буквально за хвилину. А до невропатолога так і не попав, бо там в черзі до нього була тьма-тьмуща народу. Мабуть, судячи з вельми інтелектуального "базару", це був трудовий колектив якогось кабака. Або райцентрівської танцплощадки :). То я, зайнявши чергу, постоявши десь із півгодини і побачивши, що з кабінету ще не вийшла жодна людина, плюнув і пішов на поклон відразу до терапевта (він же й видає "центрову" довідку (також з голограмою) в дозвільну систему на підставі всього попереднього медогляду). Красненько привітався, попросив допомогти... І лікар-терапевт, дуже мила старша жіночка з прекрасною українською мовою, ввійшла в моє положення і без жодних проблем виписала мені цю довідку. Тобто, медогляд я пройшов.

Далі я приїхав на роботу і перед обідом зайшов на 4-му поверсі в "комерційний інформцентр МВСУ". Розпитав чарівну дівчину про порядок видачі довідки про несудимість, взяв рахунок (93,80 грн.), оплатив його в найближчому відділенні Приватбанку, потім разом з квитанцією про оплату, паспортом та сканкопією паспорта знову підійшов до неї, написав заяву на ім"я мєнтовського начальника (забув якої саме посади) про видачу довідки про несудимість і почув, що довідка буде готова за 3 дні. Дівчина навіть взяла в мене номер мобілу, щоби оперативно повідомити коли можна забирати довідку.

Все! Фактично, через 3 дні всі основні документи для отримання дозволу на гладкоствол в мене будуть на руках! І потратив я на них, образно кажучи, півтори доби (але треба таки трохи набратися терпіння стояти в чергах. Ну, і краще всього мотатися по всіх цих канторах не громадським транспортом, а власним авто, бо громадським транспортом/ногами набагато довше буде). Тепер мені можна буде йти на Відінську (це десь перед автошколою з лівої сторони вулиці, якщо їхати від центру) в дозвільну систему і там уточнювати/подавати заяву на дозвіл ствола.

Додано 19.10.2011
Забрав довідку, що я не рецидивіст. І заніс дівчині (Катя її звати. Прекрасна дівчина!) шоколадку.
Сходив на Словацького, 3 каб. 16 (це 2-й поверх) і перефоткав інформстенд (див. фотки).
До речі, як бачите, там не кожен день ці пєрци приймають документи. І, наскільки я зрозумів, мені ще небагато залишилось заплатити... Аж не віриться. Ніби-то всього 18 грн. (для фізичної особи), і ще стільки за терміновість (якщо це щось дасть).

Але виявилось, що ще потрібно мати страховку "про цивільну відповідальність перед третіми особами" (типу, якщо встрелиш когось ненароком). ХЗ скільки це коштує. Ніби небагато... До 50-60-ти грн.. Ну, побачимо...
То завтра думаю попасти в страхову компанію і застрахуватися від цієї напасті. І відразу йти назад в дозвільну систему (на Словацького).

І ще "до речі": дозвільна система по гладкостволах, пневмах та "гумах" в Рівному - на Словацького. По "нарізнякам" - на Відінській (перед автошколою).
Щоб знали!

Додано 20.10.2011
Оформив в "БрокБізнес Сервісі" страховку "цивільної відповідальності перед третіми особами". На 3 роки. Заплатив 51 грн. (три неоподатковані мінімуми).
Далі пішов в дозвільну систему на Словацького, 3. Там взнав, що нема заяв-карток :(. У нас, як у збірної Росії по футболу, завжди все так - то нема гетрів, то бутси не підвезли, то тренер запив...

Але потім в "Ягдташі" його директор та власник Микола Дмитрович мене порадував, сказавши, що має точну інформацію, що довідки з понеділка появляться. І швиденько допоміг мені визначитися зі стволом. Зупинились ми на класичній двостволці-горизонталці ІЖ-26. Покрутивши її в руках, прицілившись навскидку разів із 10, подивившись кілька разів в стволи з різних кінців я аж пищав від захвату! Вже не можу дочекатися коли ця рушниця стане моєю. І ціна її - просто "шара"! Всього 3,500 грн.! То вистачить в мене запасів ще й на всю потрібну амуніцію. Супер! Чекаю до понеділка! Але може ще й у суботу навідаюсь на Словацького... а ну ж в суботу почнуть довідки видавати.

Додано 22.10.2011
В 10-30 сьогодні вже був під дверима дозвільної системи на Словацького. Спеціально прийшов на півгодини раніше, щоби зайняти можливу чергу. Але прочекав 1 годину й 10 хвилин. І так нікого не дочекався. Кабінет був закритий. Людей також не було. Я, було, засумнівався, що сьогодні в них прийомний день, хоча розклад біля кабінету свідчив про протилежне (див. середнє фото вище). І запитав в кабінеті по сусідству (№15). Там мені чемно відповіли, що "мають бути. Може десь вийшли". Але як вони могли "вийти", коли я добре бачив, що ніхто туди навіть не заходив!? Хіба ходять/виходять не як люди, а як карлсони, через вікно 2-го поверху.

Все розумію - могли захворіти, могло щось статися, але невже не можна було папірця якогось повісити/пришпилити на дверях, що, мовляв, "Прийому сьогодні не буде"?! Попросити того ж свого колегу із кабінету №15, якщо самому важко було.

Прочекавши, як я й говорив, більше години, я, образно кажучи, плюнув, в серцях матюкнувся і пішов собі додому. "Разруха не в клозетах, а в головах!" /(С) проф. Преображенский, "Собачье Сердце"/.
Все не можу звикнути до хамсько-наплювательського відношення до звичайних громадян зі сторони держорганів, котрі, сцуко, жеруть в т.ч. мій хліб. Постійно і маніякально хочеться їх розчавити поміж дверима... повільно...

Додано 24.10.2011
Здав! Здав всі документи в дозвільну систему і тепер чекатиму коли звідти передзвонять і скажуть прийти за "зеленкою"!
Абсолютно чесно все пройшов. Нікому нічого не давав "на лапу". Принаймі поки-що :). Але про все по-порядку.

Отже, страхуючись від відмазок щодо відсутності карток-заяв я тупо її перефоткав з інформаційного стенду і потім сам набрав/заповнив в Open Office Writer. Прокатило! Коротше, я все мав із собою окрім оплачених рахунків (відчував, що ті суми та номери рахунків, котрі висять на інформаційному стенді біля дозвільної системи - туфта. Тобто, давно і безнадійно застарілі).

Потім мені виписали 4 рахунки (отут мене мало не підстеріг сюрприз! Добре що трохи більше бабла взяв із собою) на послуги дозвільної системи: на 18, 9, 40 та 105 грн.. Разом з комісією банку (3 грн. за кожен платіж) вийшло 184 грн.. А тарифи (див. найлівішу фотку вище) стверджували, що треба всього 18 грн. платити. То слава Богу, що при мені було 200 грн.. Заплатив ці 184 грн. і відніс назад квитанції. А! Ще здав 3 фотки, котрі не передбачалися серед документів на дозвіл на придбання. А лише потім - на дозвіл на володіння. То я гадаю, що це відразу мєнти оптимізували процес. І оформлюють частину паперів відразу на володіння. Щоби потім менше оформлювати. Ну, побачимо.

Заодно я вияснив, що нарізняк перереєстровувати можна також тут, на Словацького, 3 (міській дозвільній системі), а не на Відінській (в обласній дозвільній системі). І з радістю взнав, що разом з реєстрацією придбаного гладкостволу можна пройти перереєстрацію свого нарізняка. Щоби знову не ходити збирати довідки і платити за те саме. Отут, мабуть, вже треба буде якось "віддячувати". Ну, але побачимо.
Одним словом, УРА! Документи здані. Тепер напишу аж коли отримаю на руки "зеленку". Підведу підсумки і порахую кількість бабла, вкладеного у всі дозволи та реєстрації.
То ще раз перерахую для читачів які папери потрібно мати для Рівненської міської дозвільної системи для отримання дозволу на придбання гладкостволу:
 1. медична довідка спеціальної форми
 2. довідка з інформцентру МВС про несудимість
 3. копія обов"язкового для власників зброї страхового договору про цивільну відповідальність перед третіми особами
 4. заява на ім"я начальника обласного УМВС встановленого змісту
 5. заповнена картка-заява спеціальної форми
 6. 3 фотки 3х4
 7. копія паспорта (сторінки з фото + коли/ким виданий + прописка)
 8. чотири оплачені рахунки за послуги дозвільної системи
Додано 27.10.2011
Ура-ура-ура! Вчора ввечері подзвонили, що можу приходити в дозвільну систему за "зеленкою". Щойно сходив за нею. І результат: "зеленка" на руках (і мінус 100 грн. в кишені) :)
Завтра йду купувати свого ІЖака-26 (добре знайомий досвідчений стрілок охрестив цю рушницю "біноклем". А таки й справді, якщо переламати стволи, то зовнішній вид зі сторони казенника вельми нагадує бінокль :)
Тепер лишилося описати тільки процес отримання дозволу на володіння, зберігання та носіння цього ствола. Проте підозрюю, що там мало чого буде писати. Бо 99% "менінгіту" (чи "геморою", кому як краще сприймати :) я вже пройшов.

BTW, по дорозі з вул. Словацького зайшов у "Ягдташ". То там сьогодні привезли (і зараз стоїть) у супер-варіанті (тюнингований по самі яйця) АКМС-МФ. Оптика, сошки, планка Пікатіні, телескопічний приклад і т.д.. За якихось 11,500 грн.. Проте невідомо який там ствол. Може геть вбитий? Я не заглядав туди... але ціна трохи насторожує. Така комплектація і всього 11,500 грн..

Додано 28.10.2011
МР-43Е (ИЖ-43Е) на руках. Щойно й "замочили" з друзями. Не можу натішитися рушницею! Потім, може, напишу, чому я в останній момент проміняв ИЖ-26 на МР-43Е. Зараз не маю часу :)
З наступного тижня йду реєструвати (отримувати дозвіл на володіння/перенесення/etc). А від завтра відкривається сезон на копитних (може й пушнину - колись в наших місцях було одночасно з копитними. А зараз треба уточнити)!

Додано 02.11.2011
Отже, від цього моменту у моїх взаємовідносинах із дозвільною системою починається дві лінії:
 1. реєстрація новопридбаного гладкоствола та отримання дозволу на його володіння (зберігання, носіння);
 2. перереєстрація свого "старого" нарізняка. Тобто, фактично, по-новому отримання дозволу на його володіння (зберігання, носіння);
Я попросив "свого" дозвільника якось "оптимізувати" ці дві лінії. Причина проста: якби строго слідувати букві інструкцій та законів, то для лінії-2 мені знову треба було би виробляти довідку про несудимість та медичну довідку. Ну, чи не маразм! Я ж їх щойно виробляв і платив за них!

Отже, зараз розповідаю про хід реєстрації гладкоствола (лінію-1). А потім розповім про хід перереєстрації нарізняка (лінію-2), хоча в реалі це все мною робилося одночасно.

Гладкоствол
Сьогодні, коли я поприносив різні папери на нарізняк, мені "дозвільник" тупо ще дав написати заяву від руки (не проканала комп"ютерна роздруківка, котру я кілька днів тому йому заносив!) відносно видачі дозволу на володіння гладкостволом, підшили її до "Лічного Дєла №__", в котрому вже містилася вся та купа паперів та квитанцій, котрі я назносив за весь час, і все. Сказав чекати дзвінка на мобіл, коли я маю прийти і забрати пластикову карточку-дозвіл (це, до речі, саме вона коштує 105,60 грн.).

Нарізняк
В понеділок 31.10.2011 "дозвільник" виписав мені скерування (направлення) на відстріл нарізняка в місцевий НДЕКЦ (науково-дослідний експертний криміналістичний центр МВС), що знаходиться зліва від з-ду "Газотрон" по вул. Гагаріна (між "Газіком" та кафе "Марлен"). З тим скеруванням я пішов в цей НДЕКЦ, і сержант-черговий сказав мені прийти на 9-00 в середу, бо зараз в них гаряча пора - відстріл табельної зброї у силових структур. Мати із собою це скерування із дозвільної системи, спеціальну заяву (бланк котрої він відразу мені видав), власне саму зброю і 3 набої до неї.
Я вдома набрав ту заяву на компі і сьогодні в 8-45 був як штик під дверима НДЕКЦ разом із своїм АКМС та набоями. Після мене зайняли чергу ще 2 людини. Один - точно мєнт (з ПМом, хоча й по-цивільному вбраний), а другий - я не знаю хто і чому він взагалі прийшов сюди, бо в руках у нього нічого не було.
Рівно о 9-00 до нас вийшов молодий хлопець. Експерт-криміналіст. Переглянув мої папери, обдивився АКМС (увага!) на предмет "правильного" шептала одиночної стрільби та закерненої на 300 м прицільної планки (оцього я вже не чекав, бо всюди ж люди говорили, що це фігня собача, і ніяким законом/указом не регулюється). В мене, зрозуміло, все було в повному порядку. Закони ми поважаємо і виконуємо 8-). Після огляду експерт виписав мені рахунок на 66,79 грн. (оплата - обов"язково у Газбанку), забрав у нас всю нашу зброю, набої (в мене ще попросив магазин, котрий я завбачливо взяв. Маленький, на 10 набоїв) і сказав прибути через півгодини.
Тих півгодини мені якраз вистачило, щоби заплатити за послуги НДЕКЦ і повернутися туди. Почекавши ще хвилин 10 я побачив, що експерт вже вийшов і очима шукає нас, власників зброї :). Я підійшов до нього віддав квитанцію, забрав 2 копії протоколу та довідки про відстріл (одна копія лишається мені, а друга - здається в дозвільну систему), красно подякував і пішов собі додому.
Гарненько вичистивши АКМС та пообідавши, десь біля 13-45 я вже був знову у дозвільній системі. Там трохи почекав з обіду "дозвільника" і зайшов до нього в кабінет.
Віддав йому одну копію протоколу та довідки про відстріл АКМС, написав заяву про перереєстрацію, взяв і оплатив рахунки (9 та 105 грн.) за послуги та пластикову карту, здав нинішню пластикову карту-дозвіл (хоча вона мала би бути дійсна до 29.04.2012), подякував та й пішов собі.
Тепер маю чекати дзвінка від "дозвільника" коли приходити й забирати обидва дозволи на володіння: гладкостволом та нарізняком.
Отака в мене була пригода.

Як бачите, нічого особливо складного.
Підсумовуючи все, можу сказати, що по грошах вироблення всіх дозволів на гладкоствол у нас в Рівному складає приблизно 440-460 грн.. Плюс всякі "шоколадки"... гривень на 200.
А перереєстрація нарізняка коштує менше 200 грн..
Не вельми гігантські суми, еге ж?
Особливо для тих, хто дійсно хоче.

Додано 08.11.2011
Нехай в людей не створиться ілюзія, що оце лише зараз, в день совєцького перевороту, я вирішив всі формальні питання...
Але дійсно, вчора ввечері, після 19-30 (час публікації даного посту - 04:17 ЕЕТ) "дозвільник" мене витягнув "в місто" і урочисто вручив обидві пластикові карти-"дозволи". На гладкоствол і на нарізняк.
Ми випили по 2-3 коньяки з кавою, поговорили про те, про се, про полювання, про безпеку, про нинішнє життя, та й розійшлися 8-).

Все!

Не описано тут лише дещицю неформальних відносин. Все інше - правда.

19 коментарів:

 1. А прізвище цієї Каті не підкажеш?

  ВідповістиВидалити
 2. Не підкажу. Бо не знаю. Ото я ще мав прізвище й розмір грудей у жіночки запитувати... :)
  Вона там одна btw.

  ВідповістиВидалити
 3. Чекаю з нетерпінням продовження! Я теж на даний момент маю йти в дозвільну систему робити дозвіл на зберігання. У мене Іж 27ЕМ.

  ВідповістиВидалити
 4. На зберігання - фігня. Набагато менше паперів потрібно. Судячи із інформстенду (який на основі наказу №622 МВСУ від 1998 р.) всього три папери потрібно:
  1. заява на ім"я начальника обласного УМВС про видачу дозволу на зберігання, володіння та носіння зброї
  2. квитанції про оплату (пише, що 9 грн. для фіз. особи, але в це вже важко віриться)
  * 3 фотки 3х4.

  А ІЖак-27ЕМ - теж чудовий ствол. Простий, недорогий, надійний, як АКМ. У мого кума такий вже Господь знає скільки років. Не жалівся ніразу. Калка кольорова збереглася ще?

  ВідповістиВидалити
 5. Воно у мене нове! якщо не помиляюсь 2009 року. Тесть подарував. 2 рази тільки стріляли з нього. Тестували.

  ВідповістиВидалити
 6. Ну то нехай довго та щасливо служить! :)
  А також, звичайно, "Ні пуху ні пера!" /(С)/ :-D

  ВідповістиВидалити
 7. Дякую. Ще хотів запитати. Відстріл патронів потрібно робити для дозволу на зберігання?

  ВідповістиВидалити
 8. Наскільки мені відомо відстріл робиться лише для нарізняка. Три патрони. Кулі з них та гільзи йдуть в криміналістичну лабораторію.
  А для гладкоствола такого не робиться. Звичайна [пере]реєстрація щотри роки та й усе.

  ВідповістиВидалити
 9. Привіт. Якщо робити дозвіл на зберігання, бланки у них є? Чи потрібно фоткати самому і перероблювати вдома під себе? Якщо маєш бланк, то скинь на пошту kolyakrasovskiy@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 10. Агащаз :)))
  Дозвіл на зберігання - це пластикова карточка. Розміром з кредитку. З відтисненими даними, фоткою і підписом нач-ка обласного УМВС.

  ВідповістиВидалити
 11. Тоді виходитью Прийшов. Написав на папері заяву. Оплатив рахунок. Дав три фотокартки. І все?

  ВідповістиВидалити
 12. Я не знаю як там у вашій місцевості. Читайте уважно мій пост - у нас я вже відразу дав 3 фотки.
  Окрім того в мене трохи інша ситуація, яку не можу і не хочу описувати публічно: я одночасно буду перереєстровувати свій нарізняк. Щоби знову не збирати довідки і платити за ХЗ що.
  Окрім того велике значення має те, щоби "працювати" з однією і тією ж людиною в дозвільній системі. Бо якщо, приміром, дозвіл на придбання видавав один, а дозвіл на володіння робитиме інший - то ХЗ як там з ними домовлятися. Один може говорити одне, а другий - інше.

  ВідповістиВидалити
 13. Карочє, із практики: раджу "подружитися" зі своїм "дозвільником". І все буде в "шоколаді".

  ВідповістиВидалити
 14. Акцентую увагу на останньому пості. (Враховуючи оцей - на передостанньому :)

  ВідповістиВидалити
 15. ........"подружитися".............це: $$$

  ВідповістиВидалити
 16. а довідку про вивчення матеріальноі бази нада ілі ні на кожен ствол нарізне травмат гладкоствольен брать

  ВідповістиВидалити
 17. Першу половину речення зрозумів, другу - ні :). Тому відповідаю на те, що зрозумів.
  Довідка про проходження курсів із вивчення матеріальної частини зброї, правил безпеки та надання першої мед. допомоги обов'язкова. Інакше дозвільна система матиме право не видати Вам дозвіл на зберігання/переміщення зброї.
  Ці курси як правило проводяться при збройних магазинах (принаймі у нас в Рівному саме так. ), або, гадаю, в них знають хто проводить такі курси і видає довідки.
  Особисто я для отримання дозволу на гладкоствол не проходив жодних курсів, оскільки "дозвільник" побачив, що я вже 3 роки володію нарізняком і, значить, маю певний досвід поводження із зброєю 8-). А коли оформлював нарізняк, то така довідка ще не була потрібна.
  Одним словом - все залежить від "дозвільника". Тому я й писав, що добре було би з ним подружитися. Тоді спрощується вирішення вельми багатьох питань 8-).

  Але чисто по-людськи пораджу таки чесно пройти ті курси. Там абсолютно нічого складного нема. А знання отримуєте самі що ні на є практичні та без сумніву корисні.

  ВідповістиВидалити
 18. маю 5 стволів нарізен гладкоствольне і газове хочу заериструвати травмат форт а дозвільна вимагае довідку про проходження мат бази мотивуючи тим що на кожен ствол окрема довідка хоча ніде в законох і постановах про це несказано

  ВідповістиВидалити
 19. В таких випадках краще із дозвільною не сперечатися. Собі вийде значно гірше. Мат. базу пройти в зброярському магазині - раз плюнути (а інколи там можна відразу й довідку взяти просто за те, що щось у них купиш). Тому imho проблема не вартує виїденого яйця.

  ВідповістиВидалити