неділя, 16 березня 2014 р.

Повна бойова готовність

Сабдж знову. В очікуванні масованого вторгнення нацистів-москалів через східні сухопутні кордони України відразу після сьогоднішнього кримського "референдуму".
Неприємно вразило те, що серед усіх старих знайомих не знайшлося жодного, хто серйозно би віднісся до загрози. Що ж... нехай поодинці виживають. А я з новими друзями формуємо озброєний загін. А там чи в діюче військо (якщо приймуть, зважаючи на вік), чи в партизанку (набагато імовірніше).
Про всяк випадок повторю тези плану дій (накидав ще 2009 року):

План дій громадян України в умовах військового стану (зовнішньої агресії)

1. Вже зараз необхідно формувати групи по 6-10 і більше (але не варто більше 15-20. Краще тоді розбитися на кілька груп) надійних, прекрасно знайомих між собою родичів, близьких та друзів. Але в жодному випадку не невідомих, чи погано знайомих один одному людей!
Відповідальність та контроль покладається на ініціаторів створення групи.

2. Провести збори групи, на яких обрати авторитетного «командира» групи і його «заступника». Вибори командирів проводяться консенсусом всіх членів групи на основі професійних та людських якостей кандидатів. В подальшому на командирів лягає обов’язок подальшої координації дій всіх членів своєї групи і міжгрупових зв’язків. 
Відповідальність та контроль покладається на всіх членів групи.

3. Всі члени групи надалі зобов’язані категорично і вчасно виконувати всі накази своїх командирів (це не значить, що командир – самодур. Він може і навіть зобов’язаний попередньо брати до уваги думку всіх членів групи. Проте його слово – останнє, вирішальне і подальшому обговоренню не підлягає).

4. Кожному члену групи вже зараз точно знати що робити (погодинний особистий план!) в перші три доби після часу «Ч» , щоби не посилювати загальний хаос і «не попасти під ноги/роздачу шаленому натовпу». Наприклад, кожному члену групи відводиться 1-2 доби на:
4.1. Збір самих необхідних та цінних речей і переміщення (індивідуально, або в складі своєї групи) своїх сімей/рідних/близьких в безпечне місце (до родичів в далекому селі, за кордон і т.п.). Перед цим вже мати продуманий список речей і точно знати місце передислокації родини (завчасу домовитись з господарями)
4.2. Домовленість з членами сімей про види та періодичність зв’язку на випадок відмови мобільного та фіксованого зв’язку
4.3. «Консервацію» власних домівок (перекрити воду, газ, електрику, щільно закрити всі двері та вікна, оприділити кудись домашніх тварин та рослини)
4.4. Після цього взяти все необхідне (див. наступні пункти), самостійно відбути на основну, чи запасну базу (місце зустрічі членів групи) і доповісти командирам групи про своє прибуття
Відповідальність та контроль покладається на кожного члена групи.

5. Кожному членові групи мати напоготові (для негайного пакування в рюкзак) індивідуальний набір для виживання та групових оперативно-тактичних дій:
 • зброя, набої
 • засоби зв'язку (радіостанції)
 • ліхтарик
 • батарейки
 • наплічник/речовий мішок
 • сухпай на 3 доби
 • запальничка, сірники (в водонепроникній упаковці)
 • запасний комплект одягу та взуття, рукавиці
 • туалетні прилади, дзеркальце
 • індивідуальна аптечка (бинти, вата, йод, жгут, активоване вугілля, обезболююче, жаропонижаюче, антибіотики, серцеві препарати, спирт)
 • документи
 • міцна мотузка, ніж, шило, голка з ниткою
 • ложка, миска, кружка
Відповідальність та контроль покладається на кожного члена групи.

6. Вкрай бажано на кожну групу мати:
 • лікаря відповідної спеціалізації (ще краще досвідченого фельдшера – вони універсальні)
 • вантажні автомобілі, або позашляховики в кількості, достатній для перевезення групи (із запасом пального)
 • 1-2 компаси та 1-2 біноклі
 • 2 комплекти топографічних карт передбачуваного місця оперативних дій
 • 2 лопати
 • 2 сокири
 • 2 двохручні пилки
 • напилок та/або рашпіль
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

7. Визначити та довести до відома кожного члена групи місце (базу) та час оперативного збору групи. Мати кілька запасних місць збору, про які мають знати всі члени групи, і ніхто крім них.
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

8. Домовитись про види та періодичність зв’язку всередині групи на випадок відмови/відключення мобільного та фіксованого зв’язку (хто кого повідомляє «по ланцюжку»).
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

9. Вкрай бажано командирам груп, не розкриваючи їх кількість та склад, попередньо навести тісні знайомства з патріотично налаштованими службовцями (керівництвом) місцевих військових частин та/або силових структур та узгодити з ними можливі спільні дії (та можливу допомогу в матеріально-технічному забезпеченні), спрямовані на захист життя населення, підтримання порядку та територіальної цілісності України.
Відповідальність та контроль покладається на командира групи та/або його заступника.

Головна мета всіх цих попередніх заходів:
 1. Максимально убезпечити сім’ю, рідних та близьких кожного члена групи від можливого негативного впливу зовнішньої ситуації
 2. Мати сформовану і максимально можливо забезпечену оперативно-тактичну групу, максимально готову до подальших конструктивних дій, виходячи з будь-якого розвитку ситуації.
Доповнення з відповідної гілки "Вільного Форуму Майдану":
 1. Нужно иметь запас аккумуляторов Ni-MH типоразмера АА (они самые распространённые и недорогие,есть на радиорынках) с ёмкостью 2-2,5 А\час, штук 20-30.
 2. Нужны 3-4 "кассеты" для АА элементов, чтобы набирать батарею с нужным напряжением (а также для быстрой замены-подзарядки)Пригодятся для р\связи,приёмников,фонарей и т.п.
 3. Для подзарядки этих батарей хорошо иметь солнечную батарею,но это дорогая,редкая и малоэффективная вещь. Намного проще заранее подготовиться и изготовить небольшой ветрогенератор. Хорошее описание - ЗДЕСЬ: http://www.rlocman.ru/shem/schematics.html?di=46283. Нужно запасаться шаговыми двигателями от сканеров или принтеров,а рукоделия там - на пару часов. В крайнем случае,можно использовать такой моторчик вместе с велосипедом - как динамомашину - для питания радиоприёмника,телефона или р\станции.Просто прижать вал мотора к колесу.
 4. Средства связи (есть вполне доступные по ценам): http://search.ebay.com/Walkie-Talkie_W0QQcatrefZC6QQfromZR40QQfrtsZ400QQfsooZ1QQfsopZ1QQftrtZ1QQftrvZ1QQsabfmtsZ1QQsacatZQ2d1QQsaobfmtsZinsifQQsbrsrtZd

Немає коментарів:

Дописати коментар