понеділок, 13 квітня 2015 р.

Що із собою брати до війська (перепост із ФБ)

Eugene Mykhailiuk Як і що я збирав в армію.
 
Мене часто запитують, що я із собою брав і що з цього знадобилось.
Спробую підвести підсумки необхідності речей у навчальній частині і дати трохи порад тим хто збирається. Але хочу наголосити - різні частини сильно відрізняються одна від одної. Ми, наприклад живемо в казармах, а в Яворіві чи Житомирі живуть в наметах.

1) Форма. Нам форму видали. Усім. Але не одразу. Окремі бійці чекали форму зо два тижні. Але у випадках коли розмір дуже рідкий і їм не вистачило. Вони ходили в цивільному.
Нам одразу видали літню і зимову форму. Тобто при бажанні можно вдягти щось одне, а інше випрати. Якість тканини і пошиття невисока, і дуже синтетична, в народі "скло". Форма легко запалюється, і я чув що у декого викликає подразнення при контакті зі шкірою. Собі я придбав нормальну бавовняну форму у камуфляжі A-TACS AU, але нам заборонили носити форму іншого зразка. Тож моя форма поїхала додому до кінця навчання. Я би порадив, якщо в частині дозволяють носити неуставну форму, взяти з собою комплект, наприклад, бундесверівського флектарну. Там гарна тканина, він не маркий і це недорого.

2) Взуття.
Видають наші або канадські берці. Я, чесно кажучи, не намагався в них ходити, але багатьом було незручно в канадських. Жаліються на велику вагу, та на те що вони натирають.
Враховуючи, що у меня плоскостопість, я одразу собі придбав комфортні берці і зробив до них супінаторни устілки. Та і врешті-решт більшість курстантів придбали собі комфортні легкі берці.

3) Білизна. Видали дві пари кальсонів та три куфайки різної теплоти. Одну пару дивних і неприємних шкарпеток. Із собою взяв 10 пар однакових шкарпеток та стільки ж пар трусів. Два комплекта термобілизни, але теплий повернув додому і дві пари термошкарпеток. Взяв ще десь 7 футболок, але оскільки викоростовую їх тільки для того щоб спати то двох-трьох достатньо.
Наполегливо раджу брати з собою достатню кількість трусів та шкарпеток і регулярно міняти. Питання гігієни дуже важливе і не можна нею нехтувати.

4) В якості шапки видали шарф-трубу з дуже тонкої тканини, що не захищає від вітру та швидко розтягується. Я з собою взяв шапку та шемаг. Як будете брати шапку беріть краще чорну або захисного кольору. Червоні шапки у нас дуже дратували командування. Та і шемаг, або якийсь шарф раджу взяти для захисту шиї від подряпин та обличчя від пилу.

5) Про засоби особистої гігієни, здається нема чого казати. Рушник, зубна щітка, паста, мило, шампунь. Хто не носить бороду - засоби для гоління. Ножиці або кусачки для нігтів, щоб потім не шукати собі у товаришів. Обов'язково дезодорант. Якщо ви їм не користуєтесь дайте собі по голові і почніть користуватись. Бо інакше вас навчать це робити товарищі по кубрику. Капці візьміть такі, щоб можно було ходити в душ, не потрібно брати в'язані. Серветки!!! Багато вологих серветок!!! Частину спиртові, частину гігієнічні (без спирту). Це ваш щодений душ. Серветки зайвими не будуть!!!

6) Аптечка. Обов'язково беріть ліки від своїх хвороб, якщо у вас є щось хронічне. Та стандартні ліки: парацетамол, сорбекс, мезім. Якщо у вас проблеми з тиском - беріть ліки від тиску. Рулон пластиру (не паперового), бактерицидний пластир. Для дезінфекціі подряпин - хлоргекседин, забудьте вже про перикис водню. Мазь від синців та забоїв. Ще доречно буде взяти засіб від натертостей та мозолів.

7) Я взяв теплий спальний мішок на -25 та гарний товстий каремат. Мені поки що не знадобилось, оскільки ми живемо у казармі. Але, наскільки я знаю, там де живуть у наметах забезпечують спальними мішками.

8) З корисних речей:
  • Подовжувач на декілька розеток, або хоч трійник. Розеток не вистачає.
  • Швейцарський ніж або мультітул с консервним ножем, викруткою та іншим.
  • Великий ніж - різати сало
  • Ліхтарик. Зовнішня батарея "банка".
  • Зручний штурмовий рюкзак, хоча і рюкзак для міста теж підійде. Баул, що видали, носити неможливо.
  • Мотузка (артилеристам знадобиться)
9) Ну і трохи того, що зовсім не потрібно, але я радий що взяв:
За сукупністю причин я собі взяв особистий бронежилет, каску, розвантажувальний жилет та інші засоби захисту. Все це я взяв із собою. На тренування з вогневої підготовки я вдягав своє. Мета - впевнитись що я нормально почуваю себе у цьому і що мені зручно. Впевнившись - відвіз додому. Але насправді це не є потребою. Каски та бронежилети для навчання видають.
Ось наче все пригадав. Як щось забув - питайте.

Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар