вівторок, 17 вересня 2013 р.

Нещодавно прикупив собі снігоступи

Наближається зима. А значицця і снігові замети, котрі під час полювання долати без додаткового спорядження (лижі, чи снігоступи) буває вельми нелегко, в чому я особисто переконався минулого року, про що писав тут і тут.
В принципі, між мисливськими лижами та снігоступами я довго не вибирав, бо добре знаю на яких теренах переважно використовуватиму цей інструментарій. Тому й відразу зупинився на снігоступах. Питання було "яких саме?", оскільки їх, ніби-то, й існує неміряна кількість моделей та цінових діапазонів, але не в Україні.
Після вельми довгих роздумів, читання різноманітних інтернет-джерел, зважування фінансових можливостей і т.д. зупинився спочатку на оцій моделі широко відомого у світі бренду MSR. Проте на груди мені всілася здоровенна ропуха, коли довідався, що доставка коштуватиме в районі 60 USD. І хоча старий друг по Теленору (він живе в Штатах давно, але досить часто відвідує Україну) обіцяв десь в листопаді-грудні привезти їх мені, проте не дуже хотілося його "напрягати" - це раз. І "два" - внутрішня сверблячка вимагала снігоступів негайно вже, ще ДО відкриття полювання на пушного звіра і ДО випадання снігу :). Тому я продовжив пошуки варіантів і на якомусь інтернет-форумі почув хороші відгуки про вітчизняні снігоступи ручної роботи. В тому числі серед них є й модель спеціально для мисливців (див. клікабельний малюнок на початку допису). Поспілкувавшись із виробником (Ілля його зовуть), я вирішив придбати саме ці снігоступи. Аргументація Іллі мене цілком задовольнила (внизу наводжу його лист без будь-яких купюр):
-----------------
Доброго дня, Олеже.
Наші снігоступи дійсно можуть виглядати не так красиво і акуратно, як MSR, бо збираються вони вручну, а не конвейером.
Але зроблені вони не з гірших матеріалів. Труба, яка використовується на каркас - дюралюміній Д16Т (він міцніший за алюміній). Ми здаємо свої снігоступи в прокат, і ще жодного разу труба не ламалася. Хоча бували такі індівідуми, які перлися в снігоступах не по снігу, а невідомо по чому і умудрялися трішки зігнути снігоступ, але навіть в таких екстремальних випадках він ніколи не ламався.
"Лапоть" зроблений примітивно на строповій затяжці та звичайному шнурку, і як показує досвід у морозних умовах - чим простіше система застьогування, тим краще. Сам матеріал не тріскається ні на морозі, ні від ультрафіолету.
"Дека" наших снігоступів - ПВХ. При бажанні її завжди можна замінити або заклеїти.
"Кігті" так само як і у MSR - із нержавіючою сталі.
Із недоліків:
  1. можливо, не такі красиві;
  2. MSR все ж таки відоміша торгова марка, ніж ПІК.
Із переваг:
  1. площа наших мисливських снігоступів однозначно більша, ніж у тої моделі, яку ви надаєте в приклад і відповідно у сніг ви будете провалюватися менше, якщо маєте велику вагу;
  2. Ремонтувати їх дійсно легше і дешевше, ніж MSR.
Обирати все ж Вам. Як пораду можу Вам сказати: "Спробуйте спочатку взяти у нас снігоступи на прокат, відтестуйте власноніж, а потім приймайте рішення - підходять вони Вам чи ні". Ціна прокату від 20 до 30 гривень за добу, в залежності від кількості днів прокату.
Усього найкращого.
З повагою, Ілля
-------------------
Нашвидку домовившись з Іллею за форми оплати та адресу/дату відправлення, через днів 3-4 я вже був щасливим власником даних снігоступів (забрав із найближчого відділення "Нової Пошти". Причому доставка входила у ціну товару).
Ще не знаю як вони покажуть себе "в ділі", проте на вигляд та ощуп - цілком пристойна якість. І основне - відразу кидається у вічі міцність та функціональність. Вдячний Іллі за професійне та доброзичливе відношення до клієнтів, і із задоволенням рекомендую його послуги всім своїм друзям та знайомим.

Немає коментарів:

Дописати коментар